HTML Sub Menu by Css3Menu.com

     

Biz Kimiz

BİZ KİMİZ

Kevser Yavuz Çimenli ve Melek Sarı Yüm yani Biz, yıllardır İstanbul’da sürdürdüğümüz iş ve yaşam deneyimlerimizi Gençlere sunmak üzere, UPEGEM’i - Uluslar arası Proje, Eğitim, Gençlik Merkezi’ni- kurduk.
İkimiz zaman zaman ayrı sektörlerde çalışsak da, gönlümüzde hep gençlik çalışmalarını geniş kapsamlı ve en ekonomik yollarla bir şemsiye yapı altında toplamaktı. Sonunda bu dileğimiz 35 yıldır gençlik alanında çalışan Türkiye’nin en köklü kurumlarından GENÇTUR’un bize yol göstericiliği eşliğinde, UPEGEM olarak İzmir’de hayat buldu.

Avrupa, hatta Dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleşen birçok aktiviteyi, *projeyi, *çalışmayı, *eğitimi, *değişik konulardaki kampları ve *öğrenci değişimlerini ekonomik yollarla gençlerimize ulaştırmak; faydalanmalarını sağlamak, değişik ülke gençleriyle bir araya getirerek dünya görüşlerine yeni boyutlar eklemek, temel isteklerimiz ve hedeflerimiz arasında.

Bizimle birlikte aynı beklentilere sahip tüm gençlere öncü olmayı, hem bu konuyu çok sevdiğimizden hem de ülkemizin geleceği açısından çok önemli olduğu inancıyla hedefledik ve bayrağımızı bizden sonraki gençlere devrederek sürdürmek istiyoruz.

Bizi daha yakından tanımak isterseniz diye…

Kevser Yavuz Çimenli

Kevser, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesini bitirdi. Son 20 yıldır çeşitli Sivil Toplum Kuruluşunda (TEGV, ASHOKA, TEMA, GENÇTUR) ve benzeri konularda iş yapan kurumlarda ( ÇEVRE KOLEJİ, GENÇTUR) profesyonel olarak çalıştı.

Bu çalışmalarında Yaratıcı Drama Öğretmenliği, Uzman Eğitmenlik, Proje yazarlığı, Proje Koordinatörlüğü, Sosyal Sorumluluk Projeleri üretme, yürütme ve eğitimini vermek gibi görevler üstlendi. Halen Gençler için liderlik, koçluk ve danışmanlık yapmakta, birçok sivil toplum kuruluşunda proje danışmanlığı ve eğitmenlik çalışmalarını yürütmektedir.

Melek Sarı Yüm

Melek, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. 16 yıl reklam sektöründe çeşitli uluslar arası ajanslarda; metin yazarlığından başlayıp, ajans yönetimine kadarki kademelerde görev aldı.

Türkiye’de özel televizyonların başlamasıyla Medya Müdürü ve Koordinatörü olarak 6 ulusal kanalda çalıştı. Öğrencilik dönemlerinden başlayarak uzun yıllar uluslar arası çalışma kamplarına katıldı.

Birinde kızı ve onun arkadaşlarıyla olmak üzere 2 kez trenle (Interrail ) Avrupa’yı dolaştı. Gezgin ruhludur ve bunun sonuçlarındaki tüm avantajları, gençlere aktarmayı bu güne kadar gönüllü olarak sürdürmüştür...

- UPEGEM & GENÇTUR
İzmir  Yurtdışı Fırsatları Seminerlerine başlıyor!

- Facebook ve Twitter'da yayındayız...

- İstek, görüş ve sorularınızı iletişim bölümündeki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz...

 

 

 

info@upegem.org

         

Her Hakkı Saklıdır © 2020